Promienie UV a zdrowie skóry

Mogą uszkodzić DNA w komórkach skóry prosto, a także są głównymi promieniami wywołującymi oparzenia słoneczne. Istnieją dodatkowo różne rodzaje promieni UV, w zależności od ilości energii. Wskazuje to, że mają wystarczającą energię do usunięcia elektronu z atomu lub cząsteczki. Promieniowanie jonizujące może uszkodzić DNA w komórkach, co z kolei może powodować raka.Promienie UV a zdrowie skóry

Promieniowanie elektromagnetyczne jest wokół nas, choć widzimy tylko kilka z nich. Całe promieniowanie elektromagnetyczne składa się z drobnych pakietów energii lub „cząstek”, zwanych fotonami, które odbywają podróż w sposób podobny do fali, a także przenoszą się z prędkością światła. Zakres EM jest podzielony bezpośrednio na klasyfikacje określone przez zakres liczb. Tablice te określają poziom zadania lub po prostu, jak energiczne są fotony, a także wymiar długości fali w każdej grupie. Niezależnie od elementów niebezpiecznych, możesz bezpiecznie, z radością docenić na zewnątrz, chroniąc swoją skórę przed promieniowaniem UV dzięki blokowi przeciwsłonecznemu o szerokim spektrum działania oraz odzieży, czapkom i okularom bezpiecznym dla słońca.

Narzędzia do unikania komórek rakowych

Promieniowanie UV staje się częścią całkowicie naturalnej mocy wytwarzanej przez światło słoneczne. W spektrum elektromagnetycznym światło UV ma znacznie krótsze długości fali niż światło widzialne, więc twoje oczy nie widzą UV, ale skóra może to poczuć. O ile to możliwe, o wiele lepiej jest uzyskać witaminę D ze schematu diety lub suplementów witaminowych zamiast z bezpośredniej ekspozycji na promienie UV. Zasoby odżywcze i suplementy witaminowe nie zwiększają zagrożenia rakiem skóry i są zwykle bardziej niezawodnymi środkami do uzyskania wymaganej ilości.

Ponieważ słońce znajduje się prosto nad równikiem, promienie UV przemieszczają się tylko przez atmosferę w niewielkiej odległości, aby dostać się do tych miejsc. Promieniowanie UV jest dodatkowo najlepsze w pobliżu równika, ponieważ ozon w tych lokalizacjach jest naturalnie cieńszy, więc promieniowanie UV jest znacznie mniejsze. Promieniowanie UV to tylko jeden rodzaj mocy elektromagnetycznej, którą możesz rozpoznać.

Promieniowanie UVA jest rozsądnie przewidywane jako zagrożenie dla zdrowia ludzi. Promieniowanie UV o szerokim spektrum jest rozumiane jako zagrożenie dla zdrowia ludzi. Ogólnie rzecz biorąc, Amerykańska Kultura Raka nie identyfikuje, czy coś wywołuje raka, ale chcemy, aby różne inne szanowane organizacje pomagały w tym.

Obecnie lekarze nie są pewni, jaki jest optymalny stopień witaminy D, ale przeprowadzono wiele badań w tej dziedzinie. Bezpośrednia ekspozycja na promienie UV może również zagrozić układowi odpornościowemu, aby upewnić się, że organizmowi trudniej jest zapobiegać infekcjom. Może to prowadzić do problemów, takich jak reaktywacja opryszczki wywołana bezpośrednią ekspozycją na światło słoneczne lub różne inne źródła promieni UV.

Promieniowanie ultrafioletowe (uv)

Uszkodzenia spowodowane ekspozycją na promieniowanie UV rosną, a także z czasem zwiększają ryzyko komórek rakowych skóry. Chociaż twoje ciało może naprawić niektóre uszkodzenia DNA w komórkach skóry, nie może naprawić wszystkich. Niesparowane uszkodzenia narastają z czasem, a także powodują mutacje, które powodują szybkie namnażanie się komórek skóry.

Bezpośrednia ekspozycja powoduje uszkodzenia genetyczne komórek na wewnętrznym składniku górnej warstwy skóry, gdzie występuje większość komórek rakowych skóry. Skóra próbuje zatrzymać dodatkowe uszkodzenia przez ciemnienie, co powoduje opaleniznę. Stopniowo UVA powoduje również przedwczesne starzenie się i raka skóry.

Promienie UV oraz witamina D

Zarówno komórki komórek podstawowych, jak i komórki raków płaskonabłonkowych zwykle znajdują się na narażonych na słońce składnikach ciała, a ich incydent jest zwykle związany z dożywotnią ekspozycją na słońce. Niebezpieczeństwo czerniaka, wyjątkowo poważnego, ale znacznie mniej powszechnego rodzaju raka skóry, wiąże się również z bezpośrednią ekspozycją na słońce, choć być może nie tak silnie. Rak skóry był również związany z ekspozycją na niektóre syntetyczne źródła promieni UV. Promienie UVC mają większą moc niż inne rodzaje promieni UV.

Również pod zachmurzeniem można uszkodzić skórę i oczy, a także spowodować trwałe uszkodzenie. Konieczne jest, aby zabezpieczyć się samodzielnie za pomocą blokady przeciwsłonecznej, nawet w pochmurnych warunkach pogodowych. Promieniowanie UVC ze światła słonecznego nie dociera do powierzchni planety, ponieważ jest blokowane przez warstwę ozonową w środowisku. Dlatego jedynym sposobem na poddanie ludzi promieniowaniu UVC jest sztuczny zasób, taki jak światło lub laser.

Promienie UV a zdrowie skóry
Przewiń na górę