Wszystko, co musisz wiedzieć na temat kwasu hialuronowego

kwas hialuronowyTen produkt chroniony prawem autorskim jest oferowany przez kompleksową bazę danych leków naturalnych. Informacje z tego zasobu są zarówno oparte na dowodach, jak i obiektywne, a także bez wpływu komercyjnego. Aby uzyskać profesjonalne szczegóły kliniczne dotyczące leków alternatywnych, zobacz Wersja eksperta w zakresie leków całkowicie naturalnych. W związku z tym zwykle sugeruje się, aby osoby z komórkami rakowymi lub pochodzeniem komórek rakowych unikały uzupełniania się nimi.

W tym poście sprawdzono, czy są skuteczne w leczeniu zapalenia stawów. Suplementy kwasu hialuronowego mogą być bezpiecznie przyjmowane przez większość ludzi, a także zapewniają wiele zalet wellness. Istnieją dodatkowo dowody na to, że komórki rakowe są delikatne w stosunku do kwasu hialuronowego, a przyjmowanie suplementów może znacznie przyspieszyć ich wzrost. Chociaż jego wpływ na samopoczucie kości ludzkiej nie został jeszcze zbadany, bardzo wczesne badania na zwierzętach i probówkach są atrakcyjne.

Chroń młodość skóry

Kwas hialuronowy jest tak silny w przyciąganiu wilgoci na powierzchnię skóry, że prawdopodobnie nie musisz używać go w więcej niż jednym elemencie w swoim schemacie. Potrzebnych jest znacznie więcej dowodów, aby uszeregować skuteczność kwasu hialuronowego dla tych zastosowań. Zapalenie jest jednym z wiodących kierowców wielu typowych chorób. Poniżej znajduje się 6 suplementów, które mogą zmniejszyć obrzęk, poparte nauką. To, co jesz, wpływa na kilka aspektów dobrego samopoczucia – w tym na skórę.

Przyjmowanie suplementów kwasu hialuronowego może zatrzymać ten spadek, zapewniając dodatkowe ilości ciała w skórze. Wiele osób przyjmuje go jako suplement, ale jest również stosowany w produktach miejscowych, odpadach oczu i zastrzykach. Nieprawidłowo zastosowany kwas hialuronowy może również odwodnić skórę. Cząsteczka wymaga pulchnej wody, jednak bez wilgoci z zewnątrz skóry lub z powietrza, czerpie wodę z głębi skóry. Spróbuj użyć produktu na wilgotnej skórze, po czym natychmiast przykryj go balsamem. „HA najlepiej stosować pod bardziej okluzyjnym środkiem nawilżającym, aby uchwycić wiążący wodę wpływ kwasu” – mówi dr. Purvisha Patel, dermatolog z Memphis.

Zastosowania i skuteczność

Biorąc pod uwagę, że kwas hialuronowy jest czymś, co nasze ciała już tworzą, uważa się go za bezpieczny do stosowania we wszelkiego rodzaju zastrzykach. Wczesne badania u osób, które przeszły operację nosa, ujawniają, że użycie mycia nosa kwasem hialuronowym może poprawić blizny zatokowe, a także lepiej skorupę niż oczyszczenie nosa ze słoną wodą. Wczesne badania ujawniają, że wstrzyknięcie kwasu hialuronowego może nasilać ból u osób z hemiplegicznym bólem barku. Kwas hialuronowy jest dobrze znany ze swoich zalet skórnych, zwłaszcza łagodzenia suchej skóry, minimalizowania wyglądu drobnych linii, a także zmarszczek, a także przyspieszania odzyskiwania obrażeń. Badania nie wykazały jeszcze, czy doustne suplementy kwasu hialuronowego mogą zwiększyć jego ilość w pęcherzu na tyle, aby wywoływać takie same efekty.

Wczesne badania pokazują, że stosowanie produktu do prania nosa zawierającego kwas hialuronowy może pomóc zatrzymać infekcje ucha u dzieci z uporczywymi infekcjami ucha. 2 badania faktycznie wykazały, że suplementy kwasu hialuronowego mogą pomóc spowolnić tempo utraty kości u szczurów z osteopenią, początkowym etapem utraty kości poprzedzającym osteoporozę. Wykazano, że przyjmowanie 80–200 mg na dobę przez co najmniej 2 miesiące znacznie zmniejsza dyskomfort w kolanie u osób z osteo zapaleniem stawów, szczególnie w wieku od 40 do 70 lat.

Efekty uboczne

Tutaj jest 12 produktów spożywczych oraz napojów, które należy uwzględnić w diecie, aby poprawić zdrowie skóry. Około 3–6% kobiet zmaga się ze stanem zwanym śródmiąższowym zapaleniem pęcherza moczowego lub niewygodnym zaburzeniem pęcherza. Kwas hialuronowy pomaga ranom szybciej się zregenerować, zarządzając poziomem stanu zapalnego, a także sygnalizując organizmowi, aby zbudował jeszcze więcej naczyń włosowatych w uszkodzonym obszarze.

Wykazano, że krople do oczu składające się z 0,2–0,4% kwasu hialuronowego zmniejszają całkowicie suche objawy oka, a także poprawiają samopoczucie oczu. Wczesne badanie zaleca, aby stosowanie czyszczenia nosa z kwasem hialuronowym pomagało w leczeniu objawów infekcji zatok u osób, które dodatkowo przyjmują leki przeciwbiotyczne i sterydy. Korzystanie z prania nosa kwasem hialuronowym może dodatkowo nasilać objawy przedmiotowe i podmiotowe u osób z długotrwałymi infekcjami zatok. Większość badań pokazuje, że stosowanie kropli do oczu, w tym kwasu hialuronowego, około 8 razy dziennie pomaga złagodzić objawy suchego oka. Niektóre badania pokazują, że podawanie określonego narzędzia medycznego kwasu hialuronowego (Juvéderm Ultra Plus, Allergan) bezpośrednio do zmarszczek twarzy może zmniejszać zmarszczki nawet przez rok. Kwas hialuronowy był dodatkowo przyjmowany doustnie w połączeniu z innymi składnikami.

Naparowanie kwasu hialuronowego prosto do oka działa, gdy jest stosowane podczas zabiegu chirurgicznego zaćmy przez okulistę. W jednym badaniu z udziałem 60 osób z osteo zapaleniem stawów, które przyjmowało 200 mg na dobę przez jeden rok, nie stwierdzono negatywnych skutków ubocznych. Około 1 na 7 starszych dorosłych zmaga się z oznakami i objawami suchego oka z powodu obniżonej produkcji łez lub szybkich odparowań. Ponieważ jednak suplementy doustne zwiększają stopień kwasu hialuronowego znajdującego się w skórze, uzasadnione jest założenie, że mogą one przynieść pewne korzyści.

Kiedy dochodzi do niestrawności, materiały brzucha są wyrzucane do gardła, powodując dyskomfort i uszkodzenie błony śluzowej przełyku. Kwas hialuronowy można dodatkowo wstrzykiwać bezpośrednio do stawów w celu złagodzenia bólu. Niemniej jednak ocena ponad 12 000 dorosłych wykazała jedynie niewielką redukcję, a także lepsze zagrożenie niekorzystnymi skutkami. Niektórzy lekarze skóry wstrzykują nawet wypełniacze kwasu hialuronowego, aby zachować jędrność i młodość skóry. Sprawdź tagi swojej ulubionej pielęgnacji skóry – możliwości, że już używasz jej w jakiejś formie lub dodatkowej.

Wszystko, co musisz wiedzieć na temat kwasu hialuronowego
Przewiń na górę