Zmarszczki

Marszczenie wieku na skórze jest reklamowane przez regularne twarze, starzenie się, uszkodzenie przez światło słoneczne, palenie papierosów, złe nawilżenie, a także wiele innych elementów. Ten rodzaj zabiegu ma na celu nadanie skórze świeższego, a także gładszego wyglądu, a także zminimalizowanie wyglądu linii i zmarszczek, powiększonych porów, surowej skóry, a także uszkodzenia przez światło słoneczne. Wzrost zmarszczek twarzy jest rodzajem zwłóknienia skóry. Koncepcja starzenia się z błędną naprawą sugeruje, że zagniecenia powstają w wyniku niedokładnych prac naprawczych zranionych włókien elastycznych, a także włókien kolagenowych.zmarszczki

Pojawia się mała warstwa, szczególnie trwałe załamanie. Osoby mogą stosować różne zabiegi w celu zmniejszenia zmarszczek. W miarę starzenia się skóry ich skóra staje się cieńsza, bardziej sucha i znacznie mniej elastyczna, co oznacza, że jest znacznie mniej zdolna do ochrony przed uszkodzeniem. Prowadzi to do zmarszczek, fałd, a także linii na skórze. Ruchy twarzy, a także wyrażenia, takie jak mrużenie lub uśmiechanie się, prowadzą do wielkich linii i zmarszczek. Za każdym razem, gdy używasz tkanki mięśniowej twarzy, pod powierzchnią skóry rozwija się rowek.

Jak zapobiegać starzeniu skóry?

Spożywanie dużej ilości owoców i warzyw może uniknąć uszkodzenia skóry, a cukier, a także rafinowane węglowodany mogą przyspieszyć starzenie się skóry. Może upłynąć kilka miesięcy, zanim osoba zauważy spadek zmarszczek po terapii RF. W badaniu z 2013 r. Ponad 90% uczestników, którzy przeszli RF, było zadowolonych z wyników po 1 miesiącu i 6 miesiącach po leczeniu. Niemniej jednak naukowcy wymagali dodatkowych badań w zakresie bezpieczeństwa i ochrony, a także wydajności. Zmarszczki wpływają na ludzi o różnej karnacji na różne sposoby ze względu na różnice strukturalne i praktyczne w skórze. Badania wskazują, że przenośna skóra właściwa jest grubsza w skórze Czarnych, a także orientalnych osobników, co prawdopodobnie chroni przed zmarszczkami twarzy.

Amerykańska Akademia Dermatologii sugeruje stosowanie bloku słonecznego o szerokim spektrum działania z SPF wynoszącym 30 lub więcej. Hojnie nakładaj blok słoneczny, a także nakładaj co 2 godziny – lub częściej, jeśli pływasz lub pocisz się. Ogranicz czas inwestowania w słońce, zwłaszcza w porze lunchu, a także zawsze noś odzież ochronną, taką jak czapki z szerokim rondem, koszulki z długim rękawem, a także okulary przeciwsłoneczne. Bez pomocnych komórek łączących skóra traci wytrzymałość i wszechstronność. Zmarszczki, szczególnie wokół oczu, ust i szyi, przeważają wraz z dojrzewaniem, gdy skóra w tych obszarach staje się cieńsza, bardziej sucha i znacznie mniej elastyczna. Według amerykańskiej kultury chirurgów plastycznych osoba z pewnością zobaczy wyniki po kilku dniach do tygodnia.

Przeczytaj nasz wpis o wpływie promieniowania UV na wygląd skóry.

Co powoduje zmarszczki?

Kreazy są dodatkowo związane z neotenią, ponieważ są cechą związaną z dorastającymi zwierzętami domowymi. To wyzwala luźną, obwisłą skórę, a także bardziej wyraźne linie i luki. W miarę starzenia się skóra staje się znacznie mniej elastyczna i bardziej wrażliwa. Zmniejszona produkcja całkowicie naturalnych olejków wysusza skórę i sprawia, że pojawia się ona znacznie bardziej stara i pomarszczona. Nawilżanie zatrzymuje suchość, co zmniejsza możliwość rozwoju zmarszczek.

Wyniki opierają się na kilku czynnikach, w tym na tym, gdzie są zmarszczki, a także na ich głębokości. Czasy odzyskiwania mogą być przedłużone, a osoba z pewnością doświadczy siniaków i obrzęków przez kilka tygodni po operacji. Badania chirurgii plastycznej, a także chirurgii plastycznej sugerują, że niektóre aspekty renowacji muszą trwać około 5 i pół roku, ale mogą zrzucić pewien wynik na szyję.

Niemniej jednak badania wydajności sprzęgła w 2020 r. Wykazały, że zmarszczki obniżyły siłę wymaganą do chwytania wilgotnych obiektów o 20%, wspierając hipotezę przyczepności. Promieniowanie ultrafioletowe, które przyspiesza całkowicie naturalną procedurę starzenia, jest kluczową przyczyną wczesnego marszczenia. Narażenie na światło UV rozkłada tkankę łączną skóry – kolagen oraz włókna elastyny, które leżą w znacznie głębszej warstwie skóry. Istnieje wiele zabiegów, które są łatwo dostępne, aby pomóc w zmniejszeniu wielkich linii na skórze.

Zmarszczki
Przewiń na górę